Aktualne oferty pracy

Oferta nr 393 alt /SC24/                  09/ 06/2020 godz. 15.10

Sprawdzone miejsce!

STAWKA: w zależności o znajomości języka i długości wyjazdu

MIEJSCE : Hamburg  

OPIEKA POTRZEBNA NA:  im szybciej tym lepiej

OSOBA DO KONTAKTU:   żona Imtraut  idzie na operacje, nie będzie jej, a jak wróci pomoc jej też, ale to się uzgodni później,

córka Hiltrud

OSOBY DO OPIEKI:

Pan, Ewart, 72 lat, 180  cm, 70 kg. Stopień 2. Pan ma lekką demencję, raka prostaty, Babyfon jest dostępny.

Transfer na wózek, rzadko pomaga w transferze, częściej trzeba go przenieść. Dostępny jest pas na plecy, który trochę ułatwia ten transfer. Podopieczny ma pampersy, ale korzysta też z toalety, budzi się raz w nocy. Przyzwyczaił się już, że żona jest w szpitalu, ale czasami o nią pyta.

Podopieczny wstaje ok. 7, trzeba go przesadzić na wózek. O 8 rano przychodzi Pflegedienst do mycia i rozdzielania leków, zostawiają podopiecznego w pokoju przed telewizorem. Pan jest wtedy spokojny, potrafi tak siedzieć sam nawet kilka godzin, woła jak musi iść do toalety, trzeba go wtedy zawieźć i przesadzić.

Ma dwa aparaty słuchowe, słabo słyszy, przez co czasem mówi głośno. Jeśli mówi za głośno, trzeba mu zwrócić na to uwagę. Jest łózko pielęgnacyjne. Je sam. Chodzi spać ok. 20:30-21, czasami wcześniej, jeśli jest zmęczony. Leki bierze rano i wieczorem, trzeba mu je podać.

Przerwy są po obiedzie, ok. 2 godziny.

Rodzina jest miła. Żona jest teraz w szpitalu, później idzie do reha. Nie będzie jej w domu prawdopodobnie przez miesiąc ( powrót 16.08). Sprawna umysłowo.

Raz w tygodniu przychodzi sprzątaczka.

MIEJSCE ZAMIESZKANIA:

Dom bez ogrodu. Dla Opiekunki osobne mieszkanie na piętrze, Internet.

ZADANIA dla OPIEKUNKI:

Prowadzenie domu.  Spacery, mobilizowanie. W nocy gotowość. Pomoc w WC myciu, ubieraniu. Spędzanie czasu. Towarzyszenie do lekarza. Do sklepów jest daleko, zakupy robi córka

Opiekun: Kobieta, mężczyzna od 40 lat,  Język 3.  

Czas wolny: do uzgodnienia 

Oferta nr 2024/SC24/                    21/ 06/2018 godz. 13.00 Sprawdzone miejsce!- poszedł profil  

STAWKA: do uzgodnienia w zależności od znajomości językowych i długości wyjazdu

MIEJSCE :  02779 Grossschonau , Saksonia, okolice Gorlitz, przty gt z Czechami i PL  ok 5 tys. mieszkańców

OPIEKA POTRZEBNA NA:  już!

OSOBA DO KONTAKTU: córka Hartmut mieszka w tej samej miejscowości

OSOBY DO OPIEKI:

Pani, Elfriede, 155 cm, 58 kg. Stopień 3. Pani jest chodząca i przy tym chodzeniu trzeba jej troszeczkę pomóc- asekuracja bo słaba koordynacja. Trzeba pomóc przy wstawaniu, czasami podnieść. Sama korzysta z toalety tylko trzeba ją podprowadzić a później pomóc jej się podciągnąć, nosi wkładki. Przychodzi 2x w tyg gimnastyczka na 2h. Opiekunka robi obiad i zakupy a jak jest cos ciężkiego to przywozi syn lub synowa. Mieszkają w tym samym domu ale parterze. Nie są konfliktowi w nic się nie wtrącają tak jak by ich nie było. O godz 19 kładzie się do łóżka ale do 00 (dzwoni dzwoneczkiem) musi opiekunka jeszcze czasem zaprowadzić ją do WC oraz o 23.00 podać tabletkę. Do sklepu blisko i jest rower do dyspozycji. Opiekunka mówi, że jest to przyjazne i fajne miejsce. Podoba się jej. Pflegedienst przychodzi 1raz w tyg do kąpania i rozdzielenia leków na cały tydzień.

Osteoporoza, wysokie ciśnienie. Jest po udarze, niedowład nogi, Parkinson.                              

Godziny pauz :

Pon. 12-14 ,wt. 12-14.30, śr. 12-13.30, czw. 12-15, pt. 13.30-15, w weekend 3h wolnego

MIEJSCE ZAMIESZKANIA:

Mieszkanie 65 m, z ogrodem. Dla opiekunki pokój  z internetem. 

ZADANIA dla OPIEKUNKI:

Prowadzenie domu. Pomoc  w myciu, ubierani, kremowaniu, jedzeniu, żeby szybciej zjadła za nim wystygnie, ma wkładki. W nocy gotowość. 

Opiekun: Kobieta, Język 4-2. 

Czas wolny: do uzgodnienia 

 

Oferta nr 287/SC24/                    18/ 06/2018 godz. 15.30

Sprawdzone miejsce!

STAWKA: do uzgodnienia w zależności od znajomości językowych i długości wyjazdu

MIEJSCE :  28307 Bremen-Osterholz, olne Hanzeatyckie Miasto Brema – miasto w północnych Niemczech, stolica najmniejszego kraju związkowego Brema, do którego należy również Bremerhaven. Leży nad rzeką Wezerą w odległości ok. 60 km od jej ujścia do Morza Północnego, ok mieszkańców 0,5 mln mieszkańców

OPIEKA POTRZEBNA NA: 26.07 – na 2 mc

OSOBA DO KONTAKTU: córka Christine mieszka w tej samej miejscowości

OSOBY DO OPIEKI:                        

Pani 90 lat, 160 cm, 50 kg. Stopień -. Pani interesuje się ogrodem, lubi czytać. Jest mobilna, ma problemy ze słuchem i wzrokiem, demencja- pamięć krótka słabo funkcjonuje- ale to zależy od dnia. Pani jeździ czasami do centrum pozałatwiać swoje sprawy.

Jest to dom piętrowy. Z piętra się nie korzysta, przychodzi sprzątaczka. Na parterze jest przestrzeń są to większe pomieszczenia m. in. kuchnia, jadalnia, łazienka. Opiekunka sporządza listę na zakupy, można robić samemu albo jechać z rodziną (do uzgodnienia). Opiekunka nie musi codziennie gotować obiadu, może wymieniać się z rodziną podopiecznej, która mieszka w domu obok ale są to ludzie, którzy się nie wtrącają a jeszcze służą pomocą.

Jest na miejscu ogrodnik.

MIEJSCE ZAMIESZKANIA:

Mieszkanie. Dla opiekunki pokój  z internetem, TV, rower do dyspozycji, samochód

ZADANIA dla OPIEKUNKI:

Prowadzenie domu. Spacery.   Spędzanie czasu, prowadzenie domu.

Opiekun: Kobieta. Język 4-5.  Prawo jazdy- nie musi być

Czas wolny: do uzgodnienia 

Oferta nr 4185  /SC24/                    05/ 02/2020 godz. 13.20

Sprawdzone miejsce!

STAWKA: 1300-1400e

MIEJSCE : 49565 Bramsche Dolna Saksonia, w powiecie Osnabrück, ok. 32 tyś.  mieszkańców

OPIEKA POTRZEBNA NA:  28.07

OSOBA DO KONTAKTU:     wnuczka Anna Maria, mieszka  20 km dalej 

OSOBY DO OPIEKI:

Pani,   Paula, 92  lat, 160  cm, 50 kg . Stopień 2. Pani chodzi sama, sama wstaje, ma rolator na zewnątrz. Obecnie ma zawroty głowy, chwiejne nogi. Na umyśle –bywa zapominalska, lekki Alzheimer/Demencja, sama korzysta z  WC. Problemy ze słuchem, Osteoporoza, problemy z ciśnieniem, nerkami. Zapomina pić, więc trzeba jej to przypominać. Lekka inkontynencja.

Przychodzi Pflegedinst rano i wieczorem, daje leki.  Na sen tez bierze.

Jest lift na schodach.                                           

W domu jest kot. Lubi czytać, rozwiązywać krzyżówki, odwiedzać przyjaciół, jeść na mieście, oglądać TV, lubi koty.  Wstaje o 06.30 i o 21.00 idzie spać.

MIEJSCE ZAMIESZKANIA:

Dom 200 m bez ogrodu,   Dla Opiekunki pokój   Internet, łazienka.

ZADANIA dla OPIEKUNKI:

Prowadzenie domu.  Spacery, mobilizowanie. Pomoc Pani w myciu, kremowaniu, jedzenie -na kółkach, zmianie wkładek.  W nocy gotowość- WC 1 x ewentualnie do WC. Spędzanie czasu. Towarzyszenie do lekarza. Odbieranie telefonów, podawanie Podopiecznej, ponieważ może ona nie zdąrzyć dojść jak dzwoni, albo nie słyszy.

Opiekun: Kobieta, niepaląca, lubiąca zwierzęta, trzeba mówić głośno, wyraźnie, powoli, ogarnięta, wyrozumiała  Język 3-4.

Czas wolny: do uzgodnienia 

 

 

Oferta nr 4141/SC24/                    21/ 01/2020 godz. 08.40  Sprawdzone miejsce!

STAWKA: do uzgodnienia w zależności od znajomości językowych i długości wyjazdu

MIEJSCE :48151 Münster miasto na prawach powiatu w Niemczech, położone w północnej części kraju związkowego Nadrenia Północna-Westfalia, siedziba rejencji Münster. Około 280 tyś mieszkańców

OPIEKA POTRZEBNA NA:  31.07

OSOBA DO KONTAKTU:     córka Adriane

OSOBY DO OPIEKI:

Pani Elisabeth, –    95 lat, 160 cm, 48kg, 2 stopień. Pani  chodzi z pomocą, ma rolator, wózek inwalidzki, wstaje samodzielnie. Jest częściowo inkontynentna, samodzielna w WC. Zapominalska ale jasna na umyśle. Problemy ze słuchem i zwrokiem, cukrzyca. Lekka demencja, choroby układu krążenia i serca, jaskra. Sama je. Podopieczna nie wstaje sama, trzeba jej pomagać, nie chodzi przy rollatorze bo jest bardzo już słaba, trzeba z nią chodzić- bardzo powoli, nie daje już rady przejść dłuższego odcinka. Trzeba pomagać przy wstaniu z łóżka.

Przychodzi sprzątaczka do gruntownego sprzątania, opiekunka ma tylko utrzymywać czystość (pościelić łóżko, posprzątać kuchnie po gotowaniu, wynieść śmieci). Pani jest bardzo towarzyska, lubi wychodzić do teatru, restauracji, opery. Lubi koncerty, malarstwo.

MIEJSCE ZAMIESZKANIA:

Mieszka sama, mieszkanie 140m2, osobny pokój, łazienka, internet.

ZADANIA dla OPIEKUNKI:

Prowadzenie domu, gortowanie, robienie zakupów, prasowanie, pranie. Pomoc w jedzeniu, kremowaniu, ubieraniu, czesaniu, myciu, zmianie pieluch. Gotowość w nocy- tylko w nagłych wypadkach.

Opiekun: Kobieta, niepaląca. Język 4

Czas wolny: do uzgodnienia 

     Oferta nr 2733/SC24/                    31/ 05/2019 godz. 08.30 Sprawdzone miejsce!

STAWKA: do uzgodnienia w zależności od znajomości językowych i długości wyjazdu

MIEJSCE : 47638 Straelen  Nadrenia Północna-Westfalia, w rejencji Düsseldorf, w powiecie Klev, 16 tyś. mieszkańców

OPIEKA POTRZEBNA NA:  02.08

OSOBA DO KONTAKTU: córka Hildegard – opiekuńcza, sympatyczna, ugodowa

OSOBY DO OPIEKI:

Pani , Erna, 90 lat, 158  cm, 68 kg. Stopień 2.  Pani do pomocy ma rolator albo chodzi sama.  Sama korzysta z WC, nosi pampersy. W ciągu dnia robi sobie drzemkę na krześle, lubi gotować – gotuje sama. 

6.30 śniadanie, o 7.00 jest Pflege, pomoc w myciu, ubraniu, Nosi rajstopy przeciw uciskowe ale tym zajmuje się Pflege, ma rteż na prawej ręce rana ale to przychodzi lekarz zmieniać opatrunek.

W domu jest mąż, ale nie potrzebuje opieki  ma 91 lat jest bardzo energiczny, jeździ autem do sklepu, zajmuje się ogrodem oraz robi zakupy.

Mają łóżko pielęgnacyjne.             

MIEJSCE ZAMIESZKANIA:

Dom z ogrodem . Dla opiekunki pokój z Internetem

ZADANIA dla OPIEKUNKI:

Prowadzenie domu. Spacery, mobilizowanie.  Pomoc w myciu, ubieraniu. Spędzanie czasu. Towarzyszenie do lekarza. W nocy gotowość.

Opiekun: Kobieta, prawo jazdy-może być nie muss Golf-manual,  język 1-5

Czas wolny: do uzgodnienia 

Oferta nr 254 PG /SC24/                               12/ 06/2020 godz. 8.00

Sprawdzone miejsce !

STAWKA: do uzgodnienia w zależności od znajomości językowych i długości wyjazdu

MIEJSCE :  47929 Grefrath- miejscowość i gmina w zachodnich Niemczech, w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia, w rejencji Düsseldorf, w powiecie Viersen. Ok. 15 tys. mieszkańców.

OPIEKA POTRZEBNA NA:  2 sierpnia

OSOBA DO KONTAKTU:    córka

OSOBY DO OPIEKI:

Pani Alma  85lat, 163cm, 50 kg,  4 stopień niepełnosprawności,  choruje na zaawansowaną demencję, osłabiona adekwatnie do wieku,  ma napady depresji, po domu chodzi z laską lub pod rękę, na spacery na  wózku inwalidzkim,  jest częściowo inkontynentna – ma pampersy. Ale sama też korzysta z toalety

czasami budzi się w nocy, nie wstaje, ale sprawdza czy ktoś jest w domu

przeważnie jest pogodna, rozmowna, żartuje, mówi wierszyki i śpiewa piosenki, ale czasem staje się apatyczna, ma problemy z orientacją, niespokojna, bywa agresywna słownie, potrzebuje pomocy przy myciu, ubieraniu, jedzeniu, w toalecie

sklepy są 25 minut pieszo, dlatego zakupy robi syn (pyta co kupić, trzeba mu dać listę) lub poprosić córkę, żeby podwiozła do sklepów (nie robi z tym problemów). Rodzina jest bardzo miła i życzliwa

MIEJSCE ZAMIESZKANIA: mieszka w  mieszkaniu, córka mieszka niedaleko, syn mieszka w tym samym mieszkaniu na piętrze, ale nie wtrąca się, zachowuje się tak, jakby go nie było. Opiekunka prawie go nie spotyka.  dla opiekunki osobny pokój ,  Internet, TV

ZADANIA dla OPIEKUNA: opieka, pomoc przy codziennych czynnościach pielęgnacyjnych,  sprzątanie, pranie, gotowanie, zakupy, gotowość w nocy,

Opiekun: kobieta, jęz 1, najchętniej z Ukrainy (podopieczna pochodzi z tego kraju)

Czas wolny: do uzgodnienia 

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *